Malachit

Malachit

Ochraňuje nositeľa pred negatívnymi a deštruktívnymi energiami a dáva mu zdravie a pohodu. Upozorňuje na potlačené city, obrazy, priania a túžby. Napríklad často privodí sny s veľmi jasnými a zreteľnými správami. Posilňuje našu predstavivosť, schopnosť pozorovať a robiť rozhodnutia. Posilňuje intuíciu. Uberá nám na strachu a pestuje v nás toleranciu. Je to výborný kameň pre ľudí, ktorí majú problémy so zmenami, lebo pre nich uľahčuje prechody medzi rôznymi stavmi.
Dôkladne čistí emocionálne telo, pomáha zbaviť sa zvyškov starých nevyhojených emócií, odbúrava staré traumy a vynáša na povrch veci, ktoré boli dlho zahrabané v našom vnútri. Má pomerne silné pôsobenie a tak môže pri emocionálnom hojení u niektorých ľudí vyvolať nepríjemné pocity. V takomto prípade ho treba používať len zriedkavo.

Detoxikuje emocionálne telo, pomáha nám zbaviť sa bolestných spomienok a negativity. Je však silne absorbujúci, čo znamená, že negatívnu energiu naberá do seba - preto ho treba často a dôkladne čistiť.

Zelené kamene sa spájajú s prosperitou a blahobytom a malachit priťahuje peniaze. Niekedy sa nazýva "kameň podnikateľov a obchodníkov".
Predstavuje lojalitu, pragmatičnosť a zodpovednosť.

Vyhrabe na povrch všetky staré poranenia a predsudky, preruší neželané vzorce správania, možno aj neželané spojenectvá. Ukazuje nám správania, ktorými sami sebe škodíme, a pomáha nám ich prekonať. V období stresu dodáva odvahu, vyrovnanosť a radosť zo života. Mnohí ľudia tvrdia, že po dlhodobom nosení malachitu pre nich nastalo obdobie sebarealizácie, radosti zo života a plnej spokojnosti. Odstraňuje blokády v tele (aj na fyzickej úrovni) a pomáha pri vnútornom zmätku, dezorientácii, chýbajúcom zmysle života a neistote.

Malachit by sa mal nosiť veľmi opatrne, pretože znásobuje - a ak sme v negatívnej fáze, môže znásobiť naše negatívne pocity (časti zlomyseľnosť, zazlievanie, žiarlivosť alebo závisť). Na druhej strane, ak sme v pozitívnej fáze, tak znásobuje to dobré, čo je v nás, a vynáša to na povrch, pričom nás často zbaví depresie a neistoty. V takýchto prípadoch je jeho pôsobenie často spojené so záchvatmi plaču, v ktorých sa uvoľňujú a odplavujú dávne blokády.
Náleziská : Zaire, Kongo, Namíbia, Ural, Mexiko, Austrália, Veľká Británia, Francúzsko, Čile, USA

Čakra: všetky čakry , najintenzívnejšie pracuje na srdcovej
Očista: Vybíja sa najlepšie zabalený do handričky v miske s hematitovou drťou. Nevystavovať slanej vode! Nenosiť pri mori! Malachit sa najlepšie nabíja na kryštálovom zhluku